بوی خوش بهار نارنج

عید سعید فطر مبارک
نویسنده : پدر خوب - ساعت ۱:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱۸
 

حلول ماه شوال و فرا رسیدن عید سعید فطر برای همه هم گذشته ی خاطره‌ انگیزی دارد و هم در حال برای همه زیباست. مناسبت‌های دینی و مذهبی در میان تمامی ملل از حال و هوای خاصی برخوردار است اگر چه به لحاظ مناسک و اعمال با هم متفاوت هستند. در میان مسلمانان دو عید بزرگ و اصلی از شعایر دینی عظیم است، عید فطر و عید قربان که به عیدین معروفند و نماز و خطبه‌هم دارند. یکی از این دو عید فردا 18 مرداد 1392 است. به همه کسانی که این مطلب را می‌خوانند این عید را تبریک می‌گویم. خوش باشید. عبادتان مقبول حضرت حق باشد.

این شعر هم خیلی جالبه اگر چه از ویژگی های برجسته شعرهای فارسی چندان برخوردار نیست و یک کلام منظوم است اما چندان به شعر نمی‌ماند. در هر حال جالب است:

عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت، صد شکر که این آمد صد حیف که آن رفت.

یکی از دوستان شوخی می‌کرد و میگفت فلسفه ماه مبارک رمضان این است که قدر 11 ماه سال بدانیم و متوجه باشیم از چه نعمتی برخورداریم!! این هم یک نوع تحلیل از ماه مبارک و ماه‌های غیر مبارک. به هر حال فردا صبح که با نان داغ و چای تازه صبحانه خوردید و عصر چای تازه دم و یا سر ظهر ناهار به این فکر کنید که اگر ماه رمضان یکسال در میان به مدت یکسال بود چی میشد!!!! یکسال روزها چیزی نمی‌خوردید....

گاهی همین شوخی‌ها از حکمت کار خداوند خبر می‌دهد... بگذریم

مبروک باد عیدتان


 
 
میلاد کریم اهل بیت مبارک
نویسنده : پدر خوب - ساعت ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۳
 

سلام بر حسن بن علی، آنکه قلبش از صلح و آشتی پر بود و بر این خواست قلبی خویش چه تدبیرها که نکرد و چه سختی ها که نکشید. سلام بر او که مظلوم است چرا که اصولا در نظم این جهانی روزگاران، صلح خواهان مظلومند و جنگ افروزان در طول مانند همیشه تاریخ ، در صدر اخبار. حسن بن علی امام تدبیر، صلح و ایستادگی است.

دیروز در روز میلاد حضرتش، جابجایی منزل صورت دادیم و فرصتی نشد در اینجا چیزی بنگارم. نوشته سال گذشته ام را که با حسی خاص در باره آن حضرت نوشته بودم، دوباره مرور کردم و می خواهم که شما نیز مرور کنید.

ای کریم اهل بیت ، ممنونم از کرامتت.