عید سعید فطر مبارک

حلول ماه شوال و فرا رسیدن عید سعید فطر برای همه هم گذشته ی خاطره‌ انگیزی دارد و هم در حال برای همه زیباست. مناسبت‌های دینی و مذهبی در میان تمامی ملل از حال و هوای خاصی برخوردار است اگر چه به لحاظ مناسک و اعمال با هم متفاوت هستند. در میان مسلمانان دو عید بزرگ و اصلی از شعایر دینی عظیم است، عید فطر و عید قربان که به عیدین معروفند و نماز و خطبه‌هم دارند. یکی از این دو عید فردا 18 مرداد 1392 است. به همه کسانی که این مطلب را می‌خوانند این عید را تبریک می‌گویم. خوش باشید. عبادتان مقبول حضرت حق باشد.

این شعر هم خیلی جالبه اگر چه از ویژگی های برجسته شعرهای فارسی چندان برخوردار نیست و یک کلام منظوم است اما چندان به شعر نمی‌ماند. در هر حال جالب است:

عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت، صد شکر که این آمد صد حیف که آن رفت.

یکی از دوستان شوخی می‌کرد و میگفت فلسفه ماه مبارک رمضان این است که قدر 11 ماه سال بدانیم و متوجه باشیم از چه نعمتی برخورداریم!! این هم یک نوع تحلیل از ماه مبارک و ماه‌های غیر مبارک. به هر حال فردا صبح که با نان داغ و چای تازه صبحانه خوردید و عصر چای تازه دم و یا سر ظهر ناهار به این فکر کنید که اگر ماه رمضان یکسال در میان به مدت یکسال بود چی میشد!!!! یکسال روزها چیزی نمی‌خوردید....

گاهی همین شوخی‌ها از حکمت کار خداوند خبر می‌دهد... بگذریم

مبروک باد عیدتان

/ 0 نظر / 30 بازدید