کناره گیری از مدیریت گروه دین شناسی

در اردیبهشت‌ماه سال 1390 به انتخاب اعضای گروه دین شناسی دانشگاه ادیان و مذاهب به عنوان مدیر گروه انتخاب شدم و با حکم ریاست محترم دانشگاه کار خود را شروع کردم. در این مدت با همکار ی و هماهنگی با سرپرست پیشین دانشکده ادیان و ریاست کنونی آن و مدیران محترم گروه ادیان ابراهیمی و گروه ادیان شرق دست در دست هم تلاش کردیم تا امور آموزشی دانشکده ادیان و گروه‌های آموزشی سامان بیابد. البته دوستان در دو گروه دیگر چند سالی است که با این کارها دست و پجه نرم می‌کنند. واقعا خسته نباشند.  گروه دین شناسی یکی از سه گروه آموزشی در دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب است که در مقطع کارشناسی ارشد دین شناسی و  دکتری دین پژوهی دانشجو می‌پذیرد. در این مدت با برگزاری منظم جلسات گروه ، سعی کردم در کنار همه اعضای محترم آن اقایان دکتر اسلامی، قلی زاده، فهیم و در دو ماه اخیر اقایان کرمی پور ، زارع و وحیدی امور درسی و پایان نامه‌های دانشجویان رسیدگی شود.

اما اخیرا بنا شد که یک دسته تحولات اداری  صورت بپذیرد و بر اساس نظام ساختاری و تشکیلاتی تنظمی از سوی اداره طرح و برنامه ، دانشکده‌ها به لحاظ ساختاری متحول شوند.و استقلال آنها با اجرای ساختار جدید بیشتر شود. بر این اساس دو معاونت اموزش و معاونت پژوهش دانشکده‌ها در کنار معاونت آموزش و معاونت پژوهش دانشگاه ، با شرح وظایف خاص خودشان باید شروع به کار می‌کردند. در نظرخواهی ریاست دانشکده از آعضای محترم هیات علمی و جمع بندی نهایی که خود وی داشت، در اواسط ماه مبارک رمضان از من خواست معاونت پژوهشی وی در دانشکده را بپذیرم. بعد از تاملی یک روزه پاسخم مثب شد اما مشروط بر اینکه مدیریت گروه از من برداشته شود. چون معتقدم هم مدیریت گروه دارای جایگاه ویژه و مهمی است و هم تا آنجا که ممکن است باید از جمع مشاغل در یک نفر پرهیز شود.  ریاست دانشکده نیز با ملاحظاتی که از حسن نظر ایشان به بنده است، گویی از پیش منتظر پاسخ مثبت من بود. ( انکار نمی‌کنم که در واگذاری مسوولیت مدیریت گروه بیش از او من پیگیر امور شدم  چرا که ماندن در دو کار را اصلا به صلاح نمی‌دانستم.)

دیروز بعد از گذشت بیش از دو هفته از انتصاب من به سمت معاونت پژوهش دانشکده و پذیرش  استعفای من از مدیریت گروه به توسط اعضا، و بعد از کش و قوس‌های فروان برای جانشینی حقیر ، با پیگیری‌های ریاست دانشکده و شخص این جانب و پذیرش اقای کرمی پور که از سوی اعضای گروه انتخاب شد، دوران سمت مدیر‌گروهی‌ام به پایان رسید و حکم مدیر گروهی اقای کرمی‌پور امضا و بر تابلوی اعلانات نصب شد. ار ریاست محترم دانشگاه، سرپرست قبلی دانشکده ادیان ، ریاست کنونی دانشکده و مدیرمحترم گروه ادیان ابراهیمی اقای دکتر صادق نیا و مدیر محترم گروه ادیان شرق آقای دکتر رستمیان و همه دانشجویان ( خانم ها و آقایان ) عزیز تشکر می کنم و از بابت هر گونه کم کاری یا برخورد نادرست عذر خواهی می‌کنم.

 از روز‌های آینده  باید به امور پژوهشی دانشکده و از همه مهمتر مطالعات و تدریس‌ها و صد البته دلنوشته‌های خودم بپردازم.

/ 3 نظر / 34 بازدید
سرگشته

با سلام و احترام خبرهایی در مورد موارد فوق شنیده بودم ولی امیدوار بودم مانند شایعاتی باشد که هر از چند می شنویم ولی ظاهرا درست بوده است . به هر حال از زحمات شما در گروه دین شناسی مخصوصا موارد خاصی که در مورد بنده وجود داشت ، واقعا سپاسگذارم و امیدوارم در مسئولیت جدید هم موفق باشید . با تشکر

صادق نیا

سلام و ادب و ارادت کجا به این زودی؟ خدا را شکر شما به بهای تلاش و مطالعه و توفیقات الهی همیشه موفق بوده و هستید چه کسوت مدیر گروهی را زینت دهید و چه معاونت پژوهشی دانشکده را. برای شما آرزوی سلامی دارم و توفیق.

jggf

khob bood